PORADNA

 

   Mgr. Eva Struhovská

V poslední době se cítím oteklá na stehnech a na bocích. Při dotyku to bolí. Cvičím, snažím se dodržovat správnou životosprávu, ale nepomáhá to. Nevím, co dělat. Může to být lymfatickým systémem?  Podle toho, co popisujete, jste v místech, kde cítíte bolest, zavodněná. A rozhodně byste s tím měla něco dělat. Lymfodrenáž vám pomůže. Úlevu byste měla pocítit již po první masáži. Opakovámím byste se měla těchto potíží zbavit úplně. Pokud cítíte zhoršení stavu v souvislosti s nasením či změnou antikoncepce nebo hormonální léčby, poraďte se se svým gynekologem o změně medikace. To může být jednou z příčin vašich potíží a tu je potřeba odstranit.

Už dlouho se snažím  zhubnout.  Je pravdou, že mi k tomu pomůže i  lymfatická masáž? Lymfatická masáž vás zbaví přebytečné vody a odpadních látek v podkoží, takže potom můžete  zaznamenat  úbytek objemu v určitých partiích. Pomůže vám také k celkovému pročištění. Nezbaví vás ale tuku! Toho dosáhnete pouze změnou stravovacího a pohybového režimu. Lymfatickým systémem odchází pouze voda a odpad. Při snaze snížit váhu či při problémech s obezitou je ale lymfodrenáž velice vhodným doplňkem.

Neustále  slyším,  že kvůli  zlepšení celulitidy  je potřeba  také hodně pít. Když je horko, tak to klidně vypiju  třeba i tři litry tekutin denně,  ale normálně nezvládnu víc jak litr a půl.  Stačí to?  Pitný režim je potřeba dodržovat nejen kvůli celulitidě. Nedostatek příjmu tekutin se projevuje také otoky a dalšími problémy. Jenom pro představu z hlediska lymfatického systému. Člověku denně  odchází lymatickým systémem dva až tři litry lymfy (odpadu). Ten vtéká do žilní krve a vyloučí se ledvinami. Takže zhruba tolik tekutiny byste měla tělu, horko nehorko, zase vrátit,  aby vám lymfatický systém, čistička organismu, dobře fungoval. 

Četla  jsem, že lymfatické  masáže  pomáhají při celulitidě. Tak jak je  to doopravdy?      Lymfatické masáže proti celulitidě skutečně pomáhají. Ideální je ruční lymfatická masáže tzv. manuální lymfodrenáž, prováděná odborníkem. A jestli lze celulitidu úplně odstranit? Záleží na tom, v jakém je srtupni. Celulitida se řadí do tří. Máte-li celulitidu v počátečním stadiu, to znamená, že ještě není patrná okem, dolíčky jsou viditelné pouze při stlačení kůže, pak se lymfodrenáží zbavíte úplně. Při vyšších stádiích ji lze hodně zmírnit. Ale nic není hned, masáže je třeba opakovat. Výsledky jsou vidět už při páté masáži.

 


Kontakt

STUDIO LINE BODYMgr. Eva Struhovská, Ostrovského 253/3, Ženské domovy, 4. patro, č. 4021, Praha 5

Objednávky a informace tel. 721 728 992