Lymfatický systém je čističkou těla

ruční lymfatické masážeMízní (lymfatický) systém má dvě základní funkce: drenážní a imunitní. Dá se říci, že je jakousi čističkou našeho organismu. Skládá se ze sítě lymfatických kapilár zakončených chlopněmi, lymfatických uzlin a z lymfatických orgánů (slezina, brzlík-thymus). V orgánech lymfatického systému a v uzlinách se vytvářejí bílé krvinky, základ imunitních reakcích organismu.
Pohyb mízy je velmi pomalý a probíhá podobně jako pohyb v žilách. Pomocí kosterních svalů a schopností mízních kapilár smršťovat se, je lymfa vytlačována směrem k srdci a velmi pomalu vtéká do žilní krve. Denně se  vytvoří dva až tři litry této tekutiny. Odpadní látky se pak vylučují ledvinami. Tímto způsobem se odvádí z organismu (z tělní tekutiny) odpadní produkty látkové výměny.

LYMFATICKÁ MASÁŽ ČIŠTĚNÍ AKTIVUJE

S funkcí lymfatického systému souvisí přímo nejen naše zdraví, ale také to, jak vypadáme. Zjednodušeně řečeno, funguje-li lymfatický systém správně, nedochází k hromadění vody a odpadních látkek v podkoží. Nevzniká tak u žen tolik obávaná celulitida, nedochází k nepříjemnému nárůstu objemu určitých partií těla (především na stehnech a hýždích) ani k otokům.

CELULITIDA JE NEODKLIZENÝ ODPAD

Vlivem mnoha faktorů, u žen především hormonálních změn v organismu, dochází k povolování a zeslabování podkožního vaziva. Podkožní vazivo je u žen, na rozdíl od mužů, u kterých tvoří poměrně pevnou příčnou mřížku, relativně volné, podélně zakotvené. Důvod je přirozený. Od první menstruace se žena připravuje na těhotenství. K tomu přispívá nárůst hladiny estrogenů. A tak se postupně snižuje elasticita pokožky, kůže ochabuje a dochází k nárůstu tukové tkáně, hromadění vody a odpadních látek v podkoží. Mízní cévy do těchto míst už nedosáhnou a odpad nemohou odvést. Tkáň zvazivovatí a vzniká nehezká pomerančová kůže – tzv. celulitida.
Ideální je, když tento stav vůbec nenastane. Proto je velice důležitá prevence. A tou jsou, vedle optimálního životního stylu, právě lymfatické masáže, které chod lymfatického systému podpoří.
Jestliže se prevence zanedbaná, návrat do původního stavu je úporný, u vyšších stadií celulitidy či některých druhů otoků nemožný. Ale i v těchto případech je potřeba zasáhnout, jinak hrozí závažné zdravotní komplikace.

LYMFATICKÁ MASÁŽ JAKO POMOCNÍK PŘI HUBNUTÍ

Při hubnutí dochází v našem těle kromě redukci tukové tkáně také k čištění organismu od velkého množství nahromaděných odpadních látek, které odcházejí ledvinami. To se projeví na složení moči. Lymfatická masáž toto čištění podporuje. Jejím působěním nedochází k redukci tuku, ale odchází z těla přebytečná voda a odpadní látky. A to ke zdravému hubnutí neodmyslitelně patří.


Kontakt

STUDIO LINE BODYMgr. Eva Struhovská, Ostrovského 253/3, Ženské domovy, 4. patro, č. 4021, Praha 5Objednávky a informace tel. 721 728 992      

linebody@email.cz